Jak wygląda dobra oferta handlowa? Co powinien zawierać tekst oferty aby nie był nudny? Gdzie można znaleźć przykłady pism handlowych, na których można się wzorować? Czy trzeba mieć wybitne umiejętności aby napisać skuteczną ofertę?

Jeżeli zadajesz sobie takie lub podobne pytania, to najprawdopodobniej potrzebujesz pomocy w tworzeniu ofert sprzedaży. W tym artykule poznasz dwie konkretne podpowiedzi, które powinny pomóc Ci w ustaleniu, co to jest dobry wzorzec oferty sprzedaży.  

Wzory oferty - ile są warte?

Szukając wzoru na pewno chcesz znaleźć coś naprawdę wartościowego. W końcu pragniesz użyć tego pisma jako wzorca, aby na jego podstawie stworzyć własną perswazyjną ofertę skłaniającą klientów do kupowania (najlepiej w dużych ilościach). W Internecie są setki różnych pism, które aspirują do miana wzoru.

Niestety ich jakość jest różna. Możesz się o tym przekonać wysyłając takie oferty do własnych klientów. Sam w ten sposób zdobyłem - niestety nie klientów lecz - doświadczenie handlowe. Jest to długa i mozolna droga dochodzenia do wniosku, że nie wszystko co się wzorem mieni - nim faktycznie jest. Na szczęście są sposoby na szybsze dotarcie do dobrego wzoru oferty handlowej.  

Podpowiedź pierwsza.

Sposoby dotarcia do dobrych wzorów ofert.

  1. Zwróć się do firmy, o której wiesz, że dużo sprzedaje, aby przedstawiła Ci ofertę (użyj jej jako wzorca ale pamiętaj, że na skuteczność sprzedaży tej firmy wpływają również inne czynniki, a nie tylko treść jej oferty)
  2. Zleć napisanie oferty dobremu copywriterowi (ale musisz upewnić się, że jest naprawdę dobry, no i będzie to kosztować)
  3. Poszukaj ofert, które autentycznie sprzedają i przeanalizuj ich układ oraz treść (dobrym źródłem jest tu Allegro – poszukaj aukcji, które kończą się sukcesem mimo nie najniższej ceny)
  4. Przeanalizuj oferty sprzedaży najlepszych na rynku marketerów internetowych (oni zawsze mają dobre oferty sprzedaży, ale pamiętaj, że sukcesy osiągają głównie dzięki odpowiedniej strategii, której oferta jest tylko jednym z elementów)
  5. Skorzystaj z doświadczenia innych handlowców i kieruj się ich radami (ale bierz pod uwagę tylko rady podpisane imieniem i nazwiskiem, bo anonimowe z reguły nie są zbyt wiele warte - szczególnie dotyczy to forów internetowych)

Pamiętaj, raczej nie wzoruj się na piśmie, w którym oprócz części nagłówkowej jest 4-6 zdań treści. To się po prostu nie sprawdzi. Dobra oferta zawiera wiele istotnych elementów, które wpływają na jej skuteczność. Elementy te opisałem w darmowym kursie: Oferta handlowa - 8 najważniejszych elementów

 

Podstawa wzoru oferty handlowej.

Na co warto zwrócić uwagę wybierając wzór oferty handlowej?  

Pamiętaj, że przykładowe pismo handlowe, które weźmiesz jako wzór oferty było napisane dla konkretnego Klienta oraz pod potrzebę sprzedaży konkretnych produktów (inaczej opisuje się indywidualną usługę, a inaczej masowy towar).

Podpowiedź druga.

Analizując ofertę, która ma być dla Ciebie wzorem weź pod uwagę:

  1. Z jakich części składa się ta oferta,
  2. W jakiej kolejności są w tym piśmie przedstawione takie elementy jak korzyści dla klienta, cechy produktu lub usługi, cena itd.,
  3. Jakie argumenty są używane aby przekonać do zakupu,
  4. Jakie argumenty są używane aby rozwiać wątpliwości potencjalnego Klienta.

Pisanie dobrych ofert handlowych nie jest łatwe. Ale jestem przekonany, że jest dostępne dla każdego. Wystarczy popracować nad własnym warsztatem handlowym i pisarskim, a wszystko będzie możliwe. Więcej o tym z czego składa się poprawnie napisana oferta oraz jak jej poszczególne części wpływają na skuteczność namawiania do zakupu znajdziesz w poradniku, który (przynajmniej na razie) możesz pobrać za darmo.

 

Może problemem nie jest tylko oferta i potrzebujesz większego wsparcia?:

pozyskiwanie klientów i zamówień bez zbędnej straty czasu

 

 

Zobacz również artykuły: